اهدا نکردن عضو یعنی دفن خودروی چند میلیون دلاری! | بیماری

<>

: در کشور برزیل، یکی از ثروتمندترین افراد اعلام کرد که خودروی میلیون دلاری “بنتلی” خود رو که تازگیا خریداری کرده، دفن می کنه. آقای “چیکوینو سکارپا” در این مورد گفته بود که بعد از اینکه مستندی در مورد فرعونا در مصر باستان دیده، می خواد به تقلید از اونا ارزشمندترین دارایی خود رو دفن کنه تا در زندگی بعد از مرگ بتونه ازش استفاده کنه!

در مدت یه هفته تا وقتی که واسه تدفین خودرو اعلام شده بود، نظرات منفی بسیاری واسه ایشون فرستاده شد، بسیاری این کار رو احمقانه خوندن و به فکر بودن که دست کم با بخشیدن خودرو، اون می تونه بیشتر به زندگی بعدی خود کمک کنه!

اون صدها خبرنگار و عکاس رو به خونه خود در شهر سائوپائولو دعوت کرده بود تا تماشاگر مراسم تدفین باشن. اول خودرو به داخل چاله برده شد و آقای اسکارپا بر سر مزار خودروی خود وایس تاده بود اما قبل اینکه اولین تله خاک روی خودرو ریخته شه، ایشون دستور توقف رو داد: “من دیوونه نیستم، درسته که خودروی خود رو دفن نخوام کرد.”
در آخر در روز موعود آقای اسکارپا پرده از این راز برداشت و به خبرنگاران حاضر گفت که درواقع این کار رو به مناسبت هفته اهداء عضو در برزیل انجام داده تا توجه و آگاهی مردم رو نسبت به این مسئله زیاد کنه.

در ادامه مشخص شد پشت این کار، ABTO سازمان انتقال عضو در برزیل قرار داره که کمپین نوین خود رو با شعار “دفن کردن چیزی با ارزش تر از بنتلی، احمقانه س” راه اندازی کرده.
آقای اسکارپا ادامه داد: “بسیاری به دلیل اینکه می خواستم خودروی خود رو دفن کنم، در موردم قضاوتِ بد کردن، اما بیشتر مردم چیزی بسیار با ارزش تر از خودروی منو دفن می کنن. اونا قلبا، کلیه ها، جگرا، شش ها و چشما رو به خاک می سپارند. حالا که این کار احمقانه س چون که خیلی از مردم نیازمند اهداء عضو هستن. دفن شدن با ارگانای سالمی که می تونن جون بسیاری رو نجات بدن بزرگ ترین خسران این دنیاس. ارزش بنتلی من حتی تقریبا اون نیس. هیچ ثروتی هر چقدر هم زیاد، ارزشمندتر از یه بخش نیس چون هیچی ارزشمندتر از زندگی نیس.”

این کمپین به دلیل به کار گیری فردی خاص مانند آقای اسکارپا به دلیل ثروت زیاد وسابقه کارای عجیبش باورپذیری زیادی واسه بیشتر مردم داشت و خوب تونست توجه ها رو جلب و ذهنا رو درگیر کنه. درواقع هیچ وقت احساس مردم نسبت به دفن قلبی سالم برانگیخته نمی شد اما با این کمپین در برخورد با یه خودرو این نکته به شکلی بسیار تأثیرگذار به افراد منتقل گردید.

همرهان سلامت دات لایف، اعضای بدن عزیزانتون، ارزشی بیشتر از صدها شمش طلا رو داره، حیفه که اونا رو به خاک بسپارین.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *