سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

  مطالعه ارتباط بین هوش هیجانی و رفتار شهروندی سازمانی در سازمان اوقاف و امور خیریه

قسمتی از متن پایان نامه :

مقدمه

بعضی از حوزه‌های حرفه‌ای روان‌شناسی بیش از حوزه‌های دیگر مورد توجه و اقبال عمومی واقع گردیده‌اند. مانند‌ی آن‌ها حوز‌ه‌ی هوش هیجانی را می‌توان نام برد. در سالهای گذشته هوش هیجانی عنوان بسیاری از کتابها و مجلات پرفروش و مقاله‌های روزنامه‌های معروف و پرخواننده در خارج از کشور  را به خود اختصاص داده و در مورد آن پژوهشهای علمی گوناگونی صورت پذیرفته می باشد. درمورد‌ی علت های این علاقه و جلب توجه، تبیین‌های گوناگونی به اقدام آمده می باشد. یکی از اساسی‌ترین مسائل زندگی مدرن امروزی، حل مسائل و معضلات انسانی می باشد تا فنی، و از این به بعد ما مجبوریم که معضلات انسانی را بسیار بیشتر از معضلات فنی مورد توجه قرار دهیم. هوش هیجانی مدعی می باشد که می‌تواند حداقل بعضی از معضلات زندگی بشر امروزی را که در اصطلاح  تعارض بین آن‌چه که بشر احساس می کند و آن‌چه که به آن فکر می کند  حل و فصل نماید.

مفهوم هوش هیجانی در برگیرنده‌ی این فرضیه می باشد که  بسیاری از افراد که از تحصیلات عالی برخوردار نمی‌باشند، اما از هوش هیجانی بالایی برخوردارند، زندگی شاد و موفقیت‌آمیزی را تجربه می‌نمایند. یکی دیگر از دلایلی که هوش هیجانی مورد توجه واقع گردیده، این می باشد که این سازه، مفهوم کلاسیک و سنتی هوش و روش‌های ارزیابی آن‌ها را زیر سئوال برده و در مورد سودمندی آن‌ها اشکال‌های جدی مطرح ساخته می باشد. در نهایت بسیاری از نویسندگان مقاله‌های روزنامه‌ها راجع به توانایی‌های بالقوه هوش هیجانی و اثرات آن بر زندگی عادی و روزمره‌ی بشر قلم‌فرسایی نموده‌اند که به هر حال این بحث‌ها سبب گردیده، این باور قدیمی که ماهیت بشر را در تعارض مداوم بین قلب و مغز می‌داند، به چالش کشیده گردد و در مورد درستی آن شک و ابهام به وجود آید. به علاوه سبب گردیده تا مردم به این باور برسند که هوش هیجانی می‌تواند سبب افزایش اندازه سلامتی، رفاه و آسایش عمومی، ثروت، موفقیت، عشق و شادی گردد. در ارتباط با این ادعاها، لازم می باشد تا ارزیابی‌های دقیق و علمی صورت بگیرد تا درستی و نادرستی آن‌ها مشخص گردد.

در فصل اول به اظهار کلیات پژوهش توجه گردید، در این فصل محقق بر آن می باشد که با در نظر داشتن موضوع که مبتنی بر ” مطالعه ارتباط هوش هیجانی و رفتار شهروندی سازمانی کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه در استان های اصفهان, تهران و خراسان رضوی ” می باشد، به اظهار تعاریف، نظرات، مفاهیم مرتبط و تاریخچه و … هوش هیجانی و رفتار شهروندی سازمانی از منظر محققان این حوزه پرداخته شده و در نهایت در شعب منطقه غرب بانک ملت شهر تهران، تاثیر هوش هیجانی بر فرایند های مدیریت دانش در کارکنان مورد مطالعه قرار گرفته می باشد، لذا در این فصل مبانی نظری و پیشینه پژوهش در سه بخش به تبیین زیر گنجانده شده می باشد:

الف: مبانی نظری هوش هیجانی.

ب: مبانی نظری رفتار شهروندی سازمانی.

ج:  پیشینه پژوهش­های انجام شده در زمینه هوش هیجانی و رفتار شهروندی سازمانی ، که در دو بخش پژوهش های انجام شده در داخل کشور و پژوهش های انجام شده در خارج از کشور مورد مطالعه قرار می گیرد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

هدف اصلی:

  • مطالعه ارتباط بین هوش هیجانی و رفتار شهروندی سازمانی در کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه استان های اصفهان, تهران و خراسان رضوی.

اهداف فرعی (جزئی):

  • مطالعه ارتباط ابعاد مختلف رفتار شهروندی سازمانی و هوش هیجانی در کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه استان های اصفهان, تهران و خراسان رضوی.
  • مطالعه تفاوت عملکرد متغیرهای رفتارشهروندی سازمانی و هوش هیجانی در کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه استان‌های تهران ، اصفهان و خراسان رضوی.
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • مطالعه تاثیر وضعیت شغلی (مانند سابقه کار و..) بر چگونگی رفتار شهروندی سازمانی و هوش هیجانی در کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه استان‌های تهران ، اصفهان و خراسان رضوی.